Sıkça Sorulan Sorular

INCONTROL TOUCH MAP UDPATER – Kurulum

InControl Touch Map Updater nedir? Ne için kullanılır?

InControl Touch Map Updater, navigasyon SD kartınıza harita güncellemeleri indirmenizi, satın almanızı ve kurmanızı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. InControl Touch Map Updater olmadığında navigasyon SD kartınıza güncellemeleri indiremezsiniz. InControl Touch Map Updater’ı buradan indirin.

NOT: SD kart: SD kart, aracınızın navigasyon sistemine entegredir ve fabrikada kurulan haritayla birlikte navigasyon sistemi lisanslarını içerir. Navigasyon sisteminizdeki haritayı güncellemek için SD kartı yuvasından çıkartmanız (aracın Kullanıcı Kılavuzuna bakın) ve bilgisayarınızın SD kart okuyucusuna takmanız gerekir.

NOT: InControl Dokunmatik Harita Güncelleyicinin yeni içeriği indirmesi ve yüklemesi dahil olmak üzere tüm gerekli bilgileri yazabilmesi için SD Kartın kilidi daima açık (küçük anahtar SD kartın tarafında) durumda olmalıdır.

InControl Touch Map Updater’ı nasıl indiririm?

Harita güncelleyici yazılımını https://jaguar.welcome.naviextras.com web sitesinden indirebilirsiniz. Doğrudan Güncellemenizi alın sayfasına gidin.

InControl Touch Map Updater’ın son sürümünü nasıl elde edebilirim?

InControl Touch Map Updater’ın yeni bir sürümü mevcut olduğunda, program sizden mevcut sürümünüzü güncellemenizi otomatik olarak isteyecektir. Bu otomatik güncelleme yöntemini kullanmak istemiyorsanız, https://jaguar.welcome.naviextras.com sitesinden en yeni InControl Touch Map Updater’ı kurmayı ve InControl Touch Map Updater’ın son sürümüyle birlikte gelen kurulum programını indirmeyi tercih edebilirsiniz.

InControl Touch Map Updater’ı Windows’a kurabilir miyim?

Evet, InControl Touch Map Updater, Microsoft Windows 7, 8 ve 10 sürümleriyle uyumludur.

InControl Touch Map Updater’ı Mac’e kurabilir miyim?

Evet, InControl Touch Map Updater, Mac, OSX 10.10 veya daha yeni sürümlerle uyumludur.

OSX Catalina kullanıyorsanız, lütfen InControl Touch Map Updater OSX'inizle uyumlu olan en son sürümünü indirin ve kurun. Önceki InControl Touch Map Updater, OSX güncellemesinde Catalina'dan sonra başlamaz.

En güncel haritalar/içeriği indirmek için internet bağlantısına ihtiyacım var mı?

InControl Dokunmatik Harita Güncelleyici, güncellemeleri kontrol etmek ve en son haritaları indirmek gibi çeşitli işlevleri yerine getirmek için çevrimiçi sunuculara bağlanmalıdır.

InControl Touch Map Updater’ı nasıl başlatırım?

InControl Touch Map Updater’ı indirip kurduktan sonra masaüstünüzdeki simgeyle başlatın. SD kartınızı aracınızdaki yuvasından çıkartın ve bilgisayarınıza (PC veya Mac) takın. InControl Touch Map Updater, SD kartınızdaki navigasyon verilerini otomatik olarak okuyup tanıyacaktır.

NOT: Lütfen SD Kartı çıkartıp bilgisayarınıza takmadan önce en az bir kez aracınızın navigasyon sistemini açtığınızdan emin olun.

InControl Touch Map Updater hangi dilleri destekliyor?

InControl Dokunmatik Harita Güncelleyici birden fazla dilde mevcuttur. Kullanılabilir dillerin tümünü görmek için lütfen DİL seçiciyi kullanın.

INCONTROL TOUCH MAP UPDATER – Kullanım ve çalışma

InControl Touch Map Updater hesabını nasıl oluşturabilirim?

Harita güncellemelerini indirmek için InControl Touch Map Updater uygulamasında bir hesap oluşturmanız gerekir. InControl Touch Map Updater’ı başlatın, ‘Kayıt’ üzerine tıklayın ve adınız, e-posta adresiniz ve parolanızı girin.

Oturum açma e-postamı unuttum. Ne yapabilirim?

InControl Touch Map Updater hesabını oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini unuttuysanız tekrar kaydolmanız gerekir. Önceden elde ettiğiniz tüm içerik halen mevcut olacaktır çünkü içerik, InControl Touch Map Updater hesabınızda değil, SD kartınızda kilitlidir.

Parolamı unuttum. Ne yapabilirim?

Eğer parolanızı unuttuysanız, buna tekrar erişmek için Parolamı Unuttum bağlantısını kullanın.

HARİTA GÜNCELLEMELERİ

Mevcut haritalarımı nasıl güncelleyebilirim veya ilave haritalar nasıl satın alabilirim?

Haritalarınızı InControl Touch Map Updater application/software vasıtasıyla güncelleyebilirsiniz. Hızlı bir referans için şu 4 adımı takip edin:

  1. Aracınızın SD kartını yuvasından çıkartın ve bilgisayarınıza takın.
  2. InControl Touch Map Updater’ı bilgisayarınıza indirin ve başlatın.
  3. Haritanızı güncellemek için ekrandaki talimatları takip edin.
  4. SD kartı aracınıza yeniden takın.

Lütfen ayrıntılı bilgi için Nasıl Yapılır Rehberi kısmına bakın.

NOT: Lütfen SD Kartı çıkartıp bilgisayarınıza takmadan önce en az bir kez aracınızın navigasyon sistemini açtığınızdan emin olun.

Harita güncellemelerinin kullanılabilirliğini nasıl kontrol edebilirim?

InControl Touch Map Updater’ı başlatın, aracınızın SD kartını takın ve uygulama algılanan SD Kart için uygun güncellemeleri otomatik olarak tanır ve bunların indirilmesini ve yüklenmesini önerir. InControl Touch Map Updater’ı başlatmadan önce yeni bir harita sürümünün yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenmek istiyorsanız, e-postayla bildirim almak için lütfen buradan bültenlere kaydolun.

Mevcut güncellemeleri daha sonra yükleyebilir miyim?

Evet, mevcut güncellemelerin tümü daha sonraki bir anda yüklenebilir.

Devam eden bir indirme ve kurulumu iptal edebilir miyim?

Hayır, SD Kart üzerindeki harita içeriğinin tutarlılığını ve doğruluğunu korumak için İndirme ve Yükleme işlemlerinin başarıyla tamamlanmalıdır. İndirme ve Yükleme işlemi sürerken lütfen InControl Dokunmatik Harita Güncelleyiciyi kapatmayın veya SD Kartı çıkarmayın.

Harita verilerini indirmek ne kadar süre alır?

İndirme süresi, indirilen içeriğin boyutuna ve internet bağlantı hızınıza bağlı olarak değişir. Güncellemelerin ve yeni içeriğin indirilmesi için geniş bantlı bir İnternet bağlantısının kullanılması önerilmektedir.

Yeni bir harita güncellemesi kurulduğunda eski haritalar silinir mi?

Evet, yeni haritalar eski haritaların sürümünü siler ve değiştirir.

INCONTROL TOUCH MAP UPDATER – Genel sorunlar ve çözümler

Bağlantı hatasını nasıl çözebilirim?

Bir bağlantı hatası, InControl Dokunmatik Harita Güncelleyicinin çevrimiçi güncelleme sunucularına erişemediğini gösterir. Lütfen etkin bir internet bağlantısı olduğundan emin olun ve Dokunmatik Harita Güncelleyiciyi tekrar yüklemeyi deneyin.

InControl Touch Map Updater SD Kartımı neden algılamıyor?

InControl Touch Map Updater yalnızca InControl Touch navigasyon sistemi ile kullanım için tasarlanmış geçerli SD Kartı tanır. Diğer SD Kartların hiçbiri algılanmayacaktır. SD Kart hasarlı veya veriler InControl Touch Map Updater kullanılmadan herhangi bir şekilde değiştirildiyse bu, SD Kartın tanınmamasına neden olabilir. PC'nizin veya Mac'inizin üzerindeki SD Kart yuvasının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek de isteyebilirsiniz.

Bazı seçenekler neden devre dışı?

InControl Touch Map Updater, bağlı SD Kartın içeriğini otomatik olarak tanır. Bazı düğmelerin ve/veya özelliklerin kullanılabilirliği, SD kartın içeriğine bağlı olabilir.

SD kartımı kaybedersem, kırarsam veya zarar verirsem ne yapmalıyım?

Yeni bir SD Kart sipariş etmeniz gerekir. Lütfen daha fazla yardım için Jaguar Satıcınızla temas kurun.

TKN InControl Touch Map Updater’da neden görünüyor?

InControl Dokunmatik Harita Güncelleyici, etkinleştirme işlemi sırasında aracınızdaki haritaların kullanımı için devredilemez bir lisans yetkisi vermek için TKN'yi kullanır.

Aracım neden SD kart üzerinde geçersiz bir TKN rapor ediyor?

Bir araç, SD Kart üzerindeki lisans dosyasının başka araçtan bir TKN kullanılarak etkinleştirilmesi durumunda SD Kart üzerinde geçersiz TKN rapor eder. Lütfen araç içerisinde kullanım için etkinleştirilmiş doğru SD Kartı kullandığınızdan emin olun.

Aracım neden SD kartı tanımıyor?

InControl Touch Map SD Kartınız tanınmazsa, SD Kartın kilitli (SD kartın yanındaki küçük anahtar) olmadığından ve araçtaki SD Kart yuvasına düzgün şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Doğru takıldıysa lütfen kontağı kapatın, aracın tüm kapılarını kapatın, ve aracı yeniden çalıştırmadan 2 dakika önce aracı kilitleyin. SD Kartı hala tanınmıyorsa, lütfen aracınızın görüntülediği herhangi hata mesajlarını gözlemleyin ve daha fazla yardım için Jaguar Satıcınızla temas kurun.

SD karta hiçbir TKN bağlı değil. Neden?

Bu mesaj, InControl Dokunmatik Harita Güncelleyicinin kart üzerinde hiçbir Taşıt Kimlik Numarası (TKN) bulamadığını gösterir. Lütfen Jaguar Satıcınızla temas kurun.

Neden 'Bilgisayarda yeterli boş alan yok' mesajını görüyorum?

InControl Touch Map Updater verileri SD Kartınıza kopyalamadan önce seçili ürünleri çevrimiçi bir sunucudan indirmesi gerekmektedir. Bu hatayı görürseniz, lütfen bilgisayarınızda yeterli boş alan olduğundan emin olun ve indirme ve yükleme işlemini yeniden başlatın. Gerekli boş alan harita bölgesine göre değişir. Kaba bir hesapla 10GB'a kadar boş alana sahip olmanız gerekebilir.

İndirme ve yükleme işlemi neden başarısız oluyor?

Bunun olası nedenleri, InControl Dokunmatik Harita Güncelleyicinin ağ sorunları, aralıklı bağlantı hataları veya SD Kartı okuma/yazma hataları nedeniyle güncelleme sunucularına erişememesi olabilir. Çoğu durumda, InControl Dokunmatik Harita Güncelleyici sorunun belirlenmesine yardımcı olmak için uygun hata mesajlarını görüntüler. İndirme ve Yükleme ile ilgili sürekli bir sorun yaşıyorsanız, lütfen yardım için Jaguar Satıcınızla temas kurun.

SD kartın kilidi neden açık olmalıdır?

InControl Dokunmatik Harita Güncelleyicinin yeni içeriği indirmesi ve yüklemesi dahil olmak üzere tüm gerekli bilgileri yazabilmesi için SD Kartın kilidi daima açık (küçük anahtar SD kartın tarafında) durumda olmalıdır.

Harici bir SD kart okuyucu kullanabilir miyim?

Evet, PC'nize veya Mac'inize balı harici bir SD Kart okuyucu kullanabilirsiniz.

Kişisel verilerimi SD kartta saklayabilir miyim?

InControl Dokunmatik Harita SD Kartı yalnızca InControl Dokunmatik Navigasyon sistemiyle kullanmak üzere verilir. Kart, başka verileri depolamak için kullanılmamalıdır. SD Kartın içeriğinde yapılacak herhangi bir değişiklik yalnızca InControl Dokunmatik Harita Güncelleyici aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. SD Karta başka verilerin depolanması ve SD Kart üzerinde izinsiz değişikliklerin yapılması InControl Dokunmatik Navigasyon sisteminizle ilgili sorunlara neden olabilir ve araç garantinizi geçersiz kılabilir.

Bir SD kartın içeriğini başka karta kopyalayabilir miyim?

Hayır, SD Kart içeriğinin kopyalanması veya çoğaltılması kullanma hükümleri ve koşulları tarafından yasaklanmıştır. SD Kartların izinsiz kopyalanması ve çoğaltılması da yasaktır.

Mac kullanıyorum ve InControl Touch Map Updater başlamıyor. Ne yapmalıyım?

Catalina OSX'inizi güncellediyseniz, InControl Touch Map Updater yalnızca InControl Touch Map Updater önceki sürümünü silip en son sürümü indirirseniz çalışır.

İlk kullanımda nelere dikkat etmeliyim?

Catalina MacOS üzerinde InControl Touch Map Updater ilk kez kullanırken, ek bir izin veri taşıyıcısı/cihazdaki dosyalara erişim izni izin vermek için gereklidir.Lütfen buna izin verin, aksi halde InControl Touch Map Updater artık çalışmaz.

Uygulama izni ayarlarını daha sonra değiştirebilir miyim?

Prefer Uygulama izinlerini istediğiniz zaman Sistem Tercihleri'nde ayarlayabilirsiniz. Güvenlik ve Gizlilik > Dosyalar ve Klasörler'e gidin ve InControl Touch Map Updater uygulamasının altındaki Çıkarılabilir birimlerin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Destek için bir iletişim merkeziniz var mı?

Lütfen daha fazla yardım için Jaguar Satıcınızla temas kurun.